W piątek 22 września, na stadionie miejskim przy ul. Piłsudskiego 57, odbył się XV Memoriał im. Krzysztofa Wolińskiego. Rywalizowały przedszkola, szkoły podstawowe oraz szkoły ponadpodstawowe. Organizatorem wydarzenia byli: Skarżyskie Towarzystwo Sportowe, Urząd Miasta Skarżyska–Kamiennej oraz Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku–Kamiennej.

Celem imprezy było uczczenie pamięci Krzysztofa Wolińskiego, znanego trenera, wychowawcy, który przez wiele lat trenował czołowych polskich zawodników w lekkiej atletyce w biegach średnich i długich oraz popularyzacja biegania oraz zdrowego stylu życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

Nasi uczniowie wystartowali w trzech grupach. Wśród chłopców rocznika 2009 i 2010 na 800 metrów zwyciężył Adam Świerczyński z klasy 1a, a w rocznikach 2011 i starsi na 1000 metrów bezkonkurencyjny był Igor Młodawski z klasy 4d. W tej kategorii wiekowej ale na 800 metrów klasą dla samych siebie były z kolei nasze dziewczęta zajmując pierwsze trzy miejsca w kolejności:

1. Natalia Kałużyńska - 4d
2. Natalia Drabik - 2a
3. Zuzanna Kopycka - 3a