W środę 4 X 2023 klasy 3e i 3d pod opieką pań Anny Witkowskiej oraz Sylwii Czechowskiej i pana Roberta Bińczaka, zaczęły swoją przygodę w ramach aktywnego buszowania po Roztoczu Lubelskim. Pierwszy dzień dał szanse na wyładowanie swoich emocji w zabawie strzelankowej typu Paintball. "Niebiescy" ganiali "Czerwonych" barwiąc ich stroje żółtą farbką, a sami równie często obrywali kulkami w kolorze pomarańczowym - siniaczki po trafieniach wykwitły dopiero nazajutrz :-)

Drugi dzień dał szansę zmierzenia się z żywiołem rzeki Wieprz, z użyciem kajaków i wioseł. Niektórym w płynięciu pod prąd lub w poprzek rzeki, nic nie było w stanie przeszkodzić, więc po ok. 3h walki dopłynęliśmy wszyscy bezpiecznie do naszych domków na pyszny obiadek. 

Tego samego dnia popołudnie spędziliśmy w parku linowym, próbując sprawdzić jak Tarzan przeskakiwał z drzewa na drzewo, jak przeskoczyć z jednej mocno rozbujanej belki na drugą lub jak zjechać po linie i nie rozbić się o najbliższe drzewo...

Wieczorem było : "...przy ognisku, przy ognisku - tak siedzimy sobie wszyscy, milkną troski i zmartwienia, bo ognisko wszystko zmienia..."

A ostatni dzień pozwolił obejrzeć z bliska potężną twierdzę Zamość, charakterystyczny rynek miejski i festiwal smaków serwowanych z "żarciowozów".

Chyba się podobało, bo już padły propozycje następnej wycieczki na wiosnę 2024...