To był wyjątkowy Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole. Zebraliśmy się wszyscy na hali sportowej, aby wspólnie świętować. Gościliśmy panią Katarzynę Bilską, członka Zarządu Powiatu Skarżyskiego oraz panią Małgorzatę Nosowicz – przedstawiciela Rady Rodziców.

A świętowaliśmy śpiewająco! Nie tylko dlatego, że nasz szkolny chór wyśpiewał utwory specjalnie dedykowane Panu i Pani Dyrektor. Słowami autorskich piosenek uczniowie i uczennice opowiedzieli o wyjątkowej atmosferze panującej w II LO, którą współtworzą wszyscy: Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy, Młodzież… Nic więc dziwnego, że w ten Dzień Nauczyciela rozbrzmiewało: „dziś zaśpiewać chcę w podzięce za Wasz trud i Wasze ręce tak – doprawdy tak! Chcę najszczerzej podziękować, bo się mogę edukować tu… - w Mickiewiczu!”

Z okazji DEN wystąpiło także Koło Teatralne, przedstawiając scenkę rodem z... Rady Pedagogicznej. Uczniowie, jak profesjonalni aktorzy, odpowiednio ucharakteryzowani, wcielili się w różnych nauczycieli naszego liceum. Belferskie powiedzonka, wyłapywane przez młodzież na lekcjach, zrobiły swoje – uśmiechy nie schodziły widzom z twarzy, a i telefony poszły w ruch, by uwiecznić tę niepowtarzalną chwilę. Jakby tego mało – na finał wystąpił zespół taneczny złożony z 43 osób!

Oby zawsze sprawdzały się słowa skierowane przez uczniów do nauczycieli na zakończenie: jesteście nieprzewidywalni i nieszablonowi, chce Wam się chcieć i tym zapałem nas zarażacie.

Apel pod tytułem: „Nauczyciel, a kto to taki?”, przygotowała pani Agata Niziołek i klasa 4e. Odegraną scenkę wyreżyserowała uczennica Bianka Warwas z kl. 3d wraz z Kołem Teatralnym pod opieką pani Joanny Łyjak. Za aranżacje muzyczne i dobór solistów odpowiadała pani Małgorzata Malik, kierownik chóru szkolnego, zaś za występ taneczny - tancerka Tosia Palmowska z kl. 3c.

Wszystkim uczniom serdecznie dziękujemy słowami piosenki:

"FANTASTYCZNA TO JEST RZECZ -

TAKĄ MŁODZIEŻ W SZKOLE MIEĆ,

Z WAMI ZAWSZE CHCE SIĘ CHCIEĆ

NIECH WASZ WYSTĘP LECI W SIEĆ!"