I miejsce Wiktora Wydry i II miejsce dla Alicji Kity z II Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w konkursie historycznym „Wielka Gra”!

22 kwietnia w Miejskim Centrum Kultury odbył się finał drugiej edycji konkursu „Wielka Gra”. Tegoroczny turniej odbył się z okazji 100. letniej rocznicy Przewrotu Majowego z 1926 r. W konkursie wzięło udział 19 uczestników, a wśród nich czworo uczniów naszej szkoły: Łucja Tarabasz z klasy 1a, Karol Kowalczyk z klasy 2a, Alicja Kita z klasy 3b i Wiktor Wydra z klasy 3b. Uczniowie naszej szkoły byli bezkonkurencyjni: Wiktor Wydra zajął I miejsce i otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 1200 zł, a Alicja Kita zajęła II miejsce i nagrodę w wysokości 800 zł. Starcie finałowe było niezwykle emocjonujące, można je nazwać bratobójczym pojedynkiem między uczniami nie tylko tej samej szkoły, ale nawet tej samej klasy. Gratulacje dla czwórki naszych uczestników, którzy wykazali się niewiarygodnie wielką wiedzą o czasach przewrotu majowego, rządach sanacji i samym Józefem Piłsudskim.

14 kwietnia w Zespole Szkół Transportowo-Mechatronicznych odbył się II etap V Konkursu „Orły Powiatu” z Historii i Wiedzy o Społeczeństwie. W konkursie brało udział troje uczniów naszej szkoły: Kamila Nowak z klasy 3c, Juliusz Świerczyński z klasy 3f i Wiktor Wydra z klasy 3b. Tematyka tegorocznego konkursu dotyczyła okresu zimnej wojny i wyścigu zbrojeń. Wiktor Wydra osiągnął rewelacyjny wynik i zajął I miejsce w konkursie z historii i wiedzy o społeczeństwie. Gratulacje dla całej trójki naszych reprezentantów, którzy wykazali się znakomitą znajomością trudnej historii XX wieku.

Informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego dla klas czwartych odbędzie się w piątek 24 kwietnia o godz. 9.30 na hali sportowej.
Serdecznie zapraszamy!

Z ogromną dumą informujemy, że nasz uczeń z klasy 4b: Wiktor Świtowski - Popiel osiągnął niezwykły sukces zostając finalistą w 55 Olimpiadzie Biologicznej! To wyróżnienie jest dowodem jego ciężkiej pracy, zaangażowania oraz pasji do nauk przyrodniczych, którą rozwija od wielu lat.

Udział w Olimpiadzie Biologicznej to jedno z najbardziej wymagających wyzwań edukacyjnych, w którym uczniowie muszą zaprezentować nie tylko szeroką wiedzę teoretyczną, ale także umiejętność analizy, rozwiązywania problemów oraz kreatywnego myślenia. Z dumą możemy podkreślić, że Wiktor wykazał się nie tylko wysokim poziomem wiedzy, ale także dużą determinacją i zaangażowaniem, co pozwoliło mu zakwalifikować się do finałowego etapu tego konkursu.

Sukces naszego ucznia jest nie tylko jego osobistym osiągnięciem, ale również ogromnym wyróżnieniem dla naszej szkoły. Jesteśmy przekonani, że będzie motywacją dla innych uczniów do rozwijania swoich pasji i dążenia do osiągania ambitnych celów.

Życzymy Wiktorowi dalszych sukcesów i nieustającej pasji do nauki. Mamy nadzieję, że jego osiągnięcia zainspirują całą społeczność szkolną i będą motorem do dalszego rozwoju naszej szkoły jako miejsca, w którym młodzi ludzie mogą rozwijać swoje talenty i realizować marzenia.

Serdecznie gratulujemy Wiktorowi tego wybitnego wyniku!